Materiały prasowe

Chętnie udzielę więcej informacji

W przypadku zainteresowania ze strony mediów - jako organizator chętnie udzielę odpowiedzi na pytania, wywiadu (również na żywo), czy prześlę interesujące materiały - jeżeli nie znajdą ich Państwo na stronie.

Najważniejsze treści, logo, grafiki, zdjęcia, oraz filmy klarownie tłumaczące założenia wydarzenia - znajdą Państwo poniżej.

Bartosz Ambrożkiewicz
(pseudonim: Arkadiusz Fajerwerkiewicz)
organizator

Najważniejsze informacje

Tytuł wydarzenia:
Bieg Fajerwerkowy z wykorzystaniem efektów specjalnych!

Snipet:
Poczuj się jak gwiazda Hollywood'u i biegnij wśród efektów specjalnych - gwarancja niezapomnianych przeżyć i unikatowych zdjęć!


Finanse:

💥 Wszystkie fajerwerkowe efekty specjalne są sponsorowane przez sponsora wydarzenia (Markę ArkaFajerwerki.pl), tym samym większy zysk zostanie przekazany do WOŚP
💥
100% zysku trafia do WOŚP


Ogólne o biegu:
💥 Dystans 5km, elektroniczny pomiar czasu
💥 Wydarzenie pod Poznaniem (gmina Mosina)
💥 Trasa z Wiórka do Czapur graniczących z Poznaniem
💥 Unikatowe medale emitujące iskierki, oraz unikatowe jedyne takie puchary emitujące iskierki

Organizatorzy:
💥 Organizatorem jest Ambrożkiewicz Sp. z o.o. - właściciel marek: Arka Fajerwerki i Arka Pyroshow
💥 Arka Pyroshow jest wykonawcą wszystkich największych fajerwerkowych widowisk w Wielkopolsce, co jest gwarantem bezpieczeństwa. Mowa o takich pokazach jak: sylwester miejski, pokaz podczas plenerowego koncertu Filharmonii Poznańskiej, Światełko do Nieba itd.
💥Współorganizatorami są: WIESTIN Wiórek oraz Sztab WOŚP Poznań Ławica (Największy sztab w Wielkopolsce organizujący finał na terenie MTP Poznań)
💥Dodatkowo wydarzenie pomagają zorganizować: Sołectwo Czapury oraz Sołectwo Wiórek

O fajerwerkach:
💥 Efekty specjalne wykonuje profesjonalna firma oraz pirotechnicy, którzy ukończyli egzamin dot. pracy z użyciem mat. wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego w Wojskowym Instytucie Techniki i Uzbrojenia (Zielonka)
💥 Efekty specjalne (fajerwerki) będą aż w 4 punktach trasy (start, meta i dwa punkty kontrolne)
💥 Zostaną zastosowane wyłącznie ciche fajerwerki - tzw. efekty specjalne znane chociażby z techniki scenicznej, czy oprawy wydarzeń kulturalnych i sportowych (w tym olimpiad itd.) - dzięki ograniczonym poziomie hałasu impulsowego w zawodach mogą brać udział również zawodnicy z psami (więcej o tym w naszym filmiku)
💥Celem uniknięcia wątpliwości pragniemy zaznaczyć, że nie zmuszamy, ani nie faworyzujemy do udziału w biegu z czworonożnym przyjacielem! Fakt zgody na takowy udział wynika z zainteresowania zawodników trenujących tzw. "canicross", którzy doskonale znają swoje psy i ich reakcje. Zweryfikowaliśmy "cichość" naszych fajerwerków, aby rzetelnie móc ocenić, czy takowy udział będzie bezpieczny. Film na dole strony.
💥mimo bardzo luźnej reakcji pieska "Szajlo" na ciche fajerwerki - nawet te nieco większe (single shoty 20mm/30mm i serpentyny), sekwencje z pieskami "canicross" ograniczymy tylko do niemalże bezdźwięcznych fontann i zimnych ogni (pierwsze na filmiku z testem)
Logo

Monokolor czarne:

Kolor:

FAQ

często zadawane pytania

💥
Czy na biegu będą wykorzystane fajerwerki?
Tak

💥
Jakie rodzaje fajerwerków?
Tzw. sceniczne efekty specjalne - czyli niemalże bezdźwięczne takie jak: zimne ognie, fontanny, wulkany, oraz te o obniżonym poziomie hałasu impulsowego (obniżonym, ale nie oszukujmy się! nie zerowym) - takie jak: konfetti, serpentyny, komety i miny

💥
Dlaczego takie fajerwerki?
Chcemy spopularyzować ten rodzaj cichych fajerwerków, ponadto tylko i wyłącznie tego typu wyroby można umieszczać relatywnie blisko (kilka/kilkanaście metrów) od ludzi. Gdybyśmy korzystali z ogromnych bomb pirotechnicznych to bezpieczna odległość wynosiłaby już ok 70m

💥
Dlaczego w ogóle fajerwerki i taka konwencja biegu?
Wiemy, że wśród biegaczy jest wielu amatorów ekstremalnych doznań, pasjonatów magii kinowej i osób, które chcą tego doświadczyć od zaplecza - jednocześnie nie chcemy by ktokolwiek wykonywał coś takiego na własną rękę, dlatego organizujemy takie wydarzenie, aby zrealizować wizję w sposób profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny dla uczestników

💥
Czy będzie tłukło? Rozerwie nam bębenki i spłoszymy dziki?
Nie - proszę obejrzeć test efektów, które nas czekają z pieskiem Szajlo

💥
Czy macie zgodę na te fajerwerki? Przecież nie ma sylwestra!
Zgodnie z Polskim prawem fajerwerki można odpalać cały rok. Zdarzają się wojewodowie, którzy w podległych im województwach ograniczają możliwość używania fajerwerków, ale po pierwsze dotyczy to tylko terenów publicznych, po drugie nigdy nie dotyczy profesjonalnych firm jak nasza, po trzecie w Wielkopolsce nie ma takiego rozporządzenia.

💥
No dobra macie uprawnienia... ale musicie mieć zgodę prezydenta na fajerwerki?
Otóż nie - jedyny podmiot, który wydaje zgodę to: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, oraz właściciel terenu. Podmioty takie jak: Komendant miejscowej jednostki policji, oddział straży pożarnej czy pogotowia - są jedynie zawiadomione o naszej imprezie. Nie opiniują jej, ani nie wydają zgód czy zakazów.

💥
Czy poza fajerwerkami będą jakieś materiały wybuchowe?
To ciekawe pytanie jest - zgodnie z Polskim ustawodawstwem (ustawa o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego Dz. U. 2002 Nr 117 poz. 1007) każda fajerwerka podlega pod ww. akt - tym samym może być nazywana materiałem pirotechnicznym lub wybuchowym - mimo, że z punktu widzenia fizyki wielu fajerwerkom nie towarzyszy zjawisko wybuchu (np. zimne ognie, fontanny, wodospady, wulkany, flary, race itd.). Zatem - z punktu widzenia formalno prawnego: tak - będą materiały wybuchowe. Zaś z punktu widzenia fizyka i praktyka:
nie - bo będą tylko efekty, które nie wybuchają, a jedynie spalają się lub deflagrują.

💥 Dlaczego na pierwszym filmiku promo są bomby pirotechniczne?
Umieściliśmy je, ponieważ świetnie kojarzą się z fajerwerkami, aczkolwiek zrezygnowaliśmy z nich w dalszej komunikacji, aby nie wprowadzać w błąd - bowiem tych efektów na wydarzeniu nie będzie. Będą tylko sceniczne efekty specjalne (teatralne).
Obrazy do pobrania

Wizualizacja biegu

Wizualizacja biegu

Testy z pieskiem "Szajlo"

Wizualizacja medali

Wizualizacja biegu

Wizualizacja biegu

Materiały wideo

Można śmiało cytować i robić screeny. W przypadku chęci uzyskania pliku źródłowego - proszę o kontakt.

Testy z pieskiem

Promocja 80 PLN

Zapowiedź ogólna

Nasze billboardy

Nasze puchary

Nasze billboardy